HEIMWEE NAAR DE CAMINO


HEIMWEE NAAR DE CAMINO
  • Auteur: Gerarda Damak-Dekker
  • ISBN: 9789078071839
  • Type: Buiten categorie
  • Bladzijden: 0
  • Categorie: Reisverhalen
  • Richtprijs: € 24,99
  • Taal: Nederlands
  • Datum: 5/01/2012
  • Recensent: RD
  • Uitgeverij: Trichis
  • Verdeeld door: Agora Uitgeverscentrum
  • Kopen - prijs vergelijken:
  • HEIMWEE NAAR DE CAMINO Kopen - prijs vergelijken: Proxis & Azur
  • HEIMWEE NAAR DE CAMINO Kopen - prijs vergelijken: Cosmox
  • HEIMWEE NAAR DE CAMINO Kopen - prijs vergelijken: BOL.com

Wanneer de schrijfster een eerste maal over de camino wandelt, in 2004, treedt ze niet binnen in het feitelijke einddoel, de kathedraal van Santiago de Compostela. Het onderweg zijn is mooier dan de aankomst. Drie jaar later, in 2007, probeert ze nogmaals. Ook in 2008 loopt ze een gedeelte van de camino.

In haar boek, eigenlijk een dagboek op groot formaat, vertelt de auteur over haar vele ontmoetingen onderweg, over het landschap, over het soms moeizame zoeken naar eten en slapen. Ze illustreert haar belevenissen met mooie aquareltekeningen en foto's. Onderaan iedere pagina staan de plaatsen op het traject vermeld die ze aandoet en de dagafstand. Paginanummers ontbreken.

Af en toe verhaal Gerarda Damak-Dekkers over haar gemoedstoestand, maar het is toch vooral het gezelschap van andere pelgrims dat haar aandacht wegdraagt. Ze ontmoet lieve en toffe mensen, maar af en toe is er ook een ambetanterik bij, sommigen stappen te traag, anderen laten haar alleen aan tafel zitten. Kortom de wereld in 't klein langs de camino.  

Het grote formaat van dit "dagboek" geeft vooral de illustraties alle ruimte. Veel praktische informatie vind je niet, tenzij dan de plaatsnamen op het traject en het herhaaldelijk vermelde merk van voetpleisters. De auteur is een goede vertelster en dat is iets wat veel lezers op prijs zullen stellen, naast de mooie tekeningen natuurlijk.


Ondertitel: "Pelgrimspad naar Santiago de Compostela".

Zelf een recensie toevoegen

Naam*:  
E-mail adres*:

Uw recensie*: 
 
Veiligdheidscode:
 

Ads - Partners


Reis(boeken) nieuws

  • Nieuwe gids Bed & Breakfast

    Wat ooit begon als een alternatief buitenbeentje is dezer dagen een populaire en algemeen aanvaarde overnachtingsvorm geworden. De B&B’s schoten als paddenstoelen uit grond. Zodanig dat het moeilijk werd om door het bos de bomen nog te zien. ANWB brengt soelaas met de uitgave van deze Bed & Breakfastgids. Hij bevat niet minder dan 1300 B&B’s in Nederland en 900 in de rest van Europa.

    13/03/2012

  • Lonely Planet reisgidsen voor jonge reizigers

    "Verboden voor ouders" is de veelzeggende ondertitel van deze nieuwe reeks van Lonely Planet. Er zijn meteen 4 populaire bestemmingen verschenen: Londen, Parijs, Rome en New York.

    9/02/2012

  • Nederlandse reisboekhandels kiezen beste reisgids

    Het is de ANWB Kunstreisgids Rome die de prijs "Beste reisgids van het jaar" gewonnen heeft.

    26/12/2011

  • Kust Wales ‘beste plaats om te bezoeken in 2012'

    Reisexperts van Lonely Planet, bekend van de gelijknamige reisgidsen, hebben de Welsh Coast uitgeroepen als de beste plaats om te bezoeken in 2012.

    16/11/2011

  • Best in Travel Readers´ Choice award 2012

    Best in Travel Readers´ Choice award 2012 ging naar IJsland en Reykjavik.

    2/11/2011