LABYRINT EUROPA


LABYRINT EUROPA
  • Auteur: Cees Nooteboom
  • ISBN: 9789023462934
  • Type: Hardback
  • Bladzijden: 574
  • Categorie: Reisverhalen
  • Richtprijs: € 24,90
  • Taal: Nederlands
  • Datum: 24/09/2011
  • Recensent: RD
  • Uitgeverij: De Bezige Bij
  • Verdeeld door: Standaard Uitgeverij
  • Kopen - prijs vergelijken:
  • LABYRINT EUROPA Kopen - prijs vergelijken: Proxis & Azur
  • LABYRINT EUROPA Kopen - prijs vergelijken: Cosmox
  • LABYRINT EUROPA Kopen - prijs vergelijken: BOL.com

Het eerste verhaal in deze stevige bundel reisverhalen speelt zich af in Leuven, geruime tijd nog voor de gebeurtenissen van mei 1968. Blijkbaar verzeilde de auteur op een nacht in Leuven, wachtte er vergeefs op een trein en ging dannog maar wat lopen door de verlaten Leuvense straten. Voor de wat jongere lezer schetst de auteur een raak tijdsbeeld, de oudere kijkt er met enige herkenning naar terug.

Decennia lang trok Cees Nooteboom door Europa en schetste beelden van steden, regio's en landschappen. Naast beelden zorgt de auteur ook voor sfeer in zijn verhalen, al is afwezigheid van sfeer voor hem ook een vorm van sfeer. De invalshoek van de schrijver staat mooi beschreven in het verhaal over Londen uit 1967: "De buitenstaander die ik was gluurde door de hoeken van zijn ogen naar dit tafereel van zwijgende afwachting". Nooteboom noemt zichzelf dan wel een buitenstaander, maar zelfs insiders hebben zelden zoveel inzicht in een locatie of een ruimte als hij.

Belangrijker nog, Cees Nooteboom slaagt erin zijn inzicht over te dragen naar zijn lezers, zodat die ook iets extra meepikken van een stad of een regio die ze anders met "gewone" ogen zouden bekijken. Mocht hij een schilder zijn, zouden we hem dan een surrealist of een impressionist noemen? Neen, laat het maar gewoon Cees Nooteboom zijn, iemand die schildert en sfeer beschrijft.


Ondertitel: "Alle latere reizen".

Zelf een recensie toevoegen

Naam*:  
E-mail adres*:

Uw recensie*: 
 
Veiligdheidscode:
 

Ads - Partners


Reis(boeken) nieuws

  • Nieuwe gids Bed & Breakfast

    Wat ooit begon als een alternatief buitenbeentje is dezer dagen een populaire en algemeen aanvaarde overnachtingsvorm geworden. De B&B’s schoten als paddenstoelen uit grond. Zodanig dat het moeilijk werd om door het bos de bomen nog te zien. ANWB brengt soelaas met de uitgave van deze Bed & Breakfastgids. Hij bevat niet minder dan 1300 B&B’s in Nederland en 900 in de rest van Europa.

    13/03/2012

  • Lonely Planet reisgidsen voor jonge reizigers

    "Verboden voor ouders" is de veelzeggende ondertitel van deze nieuwe reeks van Lonely Planet. Er zijn meteen 4 populaire bestemmingen verschenen: Londen, Parijs, Rome en New York.

    9/02/2012

  • Nederlandse reisboekhandels kiezen beste reisgids

    Het is de ANWB Kunstreisgids Rome die de prijs "Beste reisgids van het jaar" gewonnen heeft.

    26/12/2011

  • Kust Wales ‘beste plaats om te bezoeken in 2012'

    Reisexperts van Lonely Planet, bekend van de gelijknamige reisgidsen, hebben de Welsh Coast uitgeroepen als de beste plaats om te bezoeken in 2012.

    16/11/2011

  • Best in Travel Readers´ Choice award 2012

    Best in Travel Readers´ Choice award 2012 ging naar IJsland en Reykjavik.

    2/11/2011