CUBA - DOMINICUS TXT


CUBA - DOMINICUS TXT
  • Kopen - prijs vergelijken:
  • CUBA - DOMINICUS TXT Kopen - prijs vergelijken: Proxis & Azur
  • CUBA - DOMINICUS TXT Kopen - prijs vergelijken: Cosmox
  • CUBA - DOMINICUS TXT Kopen - prijs vergelijken: BOL.com

Wie op zoek is naar een betaalbare en handige reisgids over Cuba, zal in dit boek uit de  Dominicus TXT reeks zeker zijn gading vinden. Geen franje, maar vlot leesbaar en vol up-to-date informatie. Geograaf Marcel Bayer vertelt het verhaal van Cuba en zijn trotse bevolking op zijn eigen kritische en gedreven manier. In een eerste hoofdstuk laat hij ons kennismaken met het grootste eiland in de Caribische Zee : fauna en flora, de inwoners , religie, revolutie en economie worden kort toegelicht.

Vervolgens worden de geschiedenis en de politiek van Cuba onder de loep genomen.  Colombus ontdekte het eiland tijdens zijn zoektocht naar India. De jarenlange Spaanse overheersing drukte uiteraard haar stempel op de Cubaanse maatschappij. De Engelsen zorgden dan weer voor de aanvoer van slaven om de vele suikerrietplantages draaiende te houden. De slavernij werd hier tot laat in de 19e eeuw in stand gehouden. Na vele bloedige jaren van onafhankelijkheidsstrijd begon Fidel Castro in 1953 met zijn revolutie. Het duurde uiteindelijk tot 1959 voor hij samen met o.a. Che Guevara zegevierde. Een nieuw tijdperk was aangebroken : dat van de koude oorlog en het Cubaanse communisme. Volgens de auteur is het juist het hierdoor ontstane jarenlange isolement dat Cuba maakt tot wat het is : een schitterende en doorleefde parel.

Waar je ook gaat of staat in Cuba, overal wordt muziek gemaakt. Bayer besteedt hier in een 3e hoofdstuk  over kunst en cultuur ruimschoots aandacht aan. Andere items die aan bod komen zijn de literatuur, film, beeldende kunst, architectuur en sport. Het 4e hoofdstuk wordt volledig gewijd aan de hoofdstad Havana. Handige plannetjes helpen bij de oriëntatie, je verneemt welke de voornaamste bezienswaardigheden zijn en je leert iets over het dagelijkse leven in deze koloniale stad. In aparte kadertjes worden curiosa of highlights vermeld. Wist je vb. dat er een Chinese wijk is in Havana? Volgens hetzelfde patroon worden de overige delen van Cuba behandeld. Tot slot is er een uitgebreid hoofdstuk met praktische reisinformatie. Naast het gebruikelijke reistijd en klimaat, douane etc. is er een overzicht van goeie logeer- en eetadressen. Ook fiets- en salsavakanties, studeren in Cuba en ecotoerisme worden toegelicht.

Toerisme is big business in Cuba, en wie het land zelf gaat ontdekken zal aan deze eenvoudige reisgids alvast veel plezier beleven.

Zelf een recensie toevoegen

Naam*:  
E-mail adres*:

Uw recensie*: 
 
Veiligdheidscode:
 

Ads - Partners


Reis(boeken) nieuws

  • Nieuwe gids Bed & Breakfast

    Wat ooit begon als een alternatief buitenbeentje is dezer dagen een populaire en algemeen aanvaarde overnachtingsvorm geworden. De B&B’s schoten als paddenstoelen uit grond. Zodanig dat het moeilijk werd om door het bos de bomen nog te zien. ANWB brengt soelaas met de uitgave van deze Bed & Breakfastgids. Hij bevat niet minder dan 1300 B&B’s in Nederland en 900 in de rest van Europa.

    13/03/2012

  • Lonely Planet reisgidsen voor jonge reizigers

    "Verboden voor ouders" is de veelzeggende ondertitel van deze nieuwe reeks van Lonely Planet. Er zijn meteen 4 populaire bestemmingen verschenen: Londen, Parijs, Rome en New York.

    9/02/2012

  • Nederlandse reisboekhandels kiezen beste reisgids

    Het is de ANWB Kunstreisgids Rome die de prijs "Beste reisgids van het jaar" gewonnen heeft.

    26/12/2011

  • Kust Wales ‘beste plaats om te bezoeken in 2012'

    Reisexperts van Lonely Planet, bekend van de gelijknamige reisgidsen, hebben de Welsh Coast uitgeroepen als de beste plaats om te bezoeken in 2012.

    16/11/2011

  • Best in Travel Readers´ Choice award 2012

    Best in Travel Readers´ Choice award 2012 ging naar IJsland en Reykjavik.

    2/11/2011