TEGENPOOL


TEGENPOOL
  • Auteur: Raymond Rutting & Sacha de Boer
  • ISBN: 9789045019178
  • Type: Hardback
  • Bladzijden: 60
  • Categorie: Geschenk -en fotoboeken
  • Richtprijs: € 18,95
  • Taal: Nederlands
  • Datum: 21/02/2011
  • Recensent: LD
  • Uitgeverij: Atlas
  • Verdeeld door: VBK Uitgevers België
  • Kopen - prijs vergelijken:
  • TEGENPOOL Kopen - prijs vergelijken: Proxis & Azur
  • TEGENPOOL Kopen - prijs vergelijken: Cosmox
  • TEGENPOOL Kopen - prijs vergelijken: BOL.com

De zichtbare gevolgen van de klimaatsveranderingen op de Noordpool en de Zuidpool zijn het onderwerp van dit mooie fotoboek.  Gjoa Haven oftewel Uquqtuuq oftewel Overdaad aan vet is een kleine nederzetting in het noorden van Canada.  Er leven ongeveer duizend inwoners.  Gjoa Haven is genoemd naar het schip van ontdekkingsreiziger Roal Amundsen die hier enkele winters verbleef.  De fotografe, Sasha de Boer, verbleef er in het voorjaar van 2008 om de gevolgen van de klimaatsverandering te bekijken.  De mooie foto’s die ze maakte en neerslag van de gesprekken met de inwoners spreken voor zich … de verandering in negatieve zin is enorm!

Een andere fotograaf, Raymond Rutting, trok naar de Zuidpool om ook daar de klimaatsverandering in beeld te brengen.  Hij fotografeert de natuur en schoonheid van Danco Island en Cuverville Island.  Het opkomend toerisme in deze gebieden staat in grote tegenstelling tot het natuurbehoud.  Niet om aan te moedigen dus.

Leuk boekje met prachtige foto’s.  No more, no less.

Zelf een recensie toevoegen

Naam*:  
E-mail adres*:

Uw recensie*: 
 
Veiligdheidscode:
 

Ads - Partners


Reis(boeken) nieuws

  • Nieuwe gids Bed & Breakfast

    Wat ooit begon als een alternatief buitenbeentje is dezer dagen een populaire en algemeen aanvaarde overnachtingsvorm geworden. De B&B’s schoten als paddenstoelen uit grond. Zodanig dat het moeilijk werd om door het bos de bomen nog te zien. ANWB brengt soelaas met de uitgave van deze Bed & Breakfastgids. Hij bevat niet minder dan 1300 B&B’s in Nederland en 900 in de rest van Europa.

    13/03/2012

  • Lonely Planet reisgidsen voor jonge reizigers

    "Verboden voor ouders" is de veelzeggende ondertitel van deze nieuwe reeks van Lonely Planet. Er zijn meteen 4 populaire bestemmingen verschenen: Londen, Parijs, Rome en New York.

    9/02/2012

  • Nederlandse reisboekhandels kiezen beste reisgids

    Het is de ANWB Kunstreisgids Rome die de prijs "Beste reisgids van het jaar" gewonnen heeft.

    26/12/2011

  • Kust Wales ‘beste plaats om te bezoeken in 2012'

    Reisexperts van Lonely Planet, bekend van de gelijknamige reisgidsen, hebben de Welsh Coast uitgeroepen als de beste plaats om te bezoeken in 2012.

    16/11/2011

  • Best in Travel Readers´ Choice award 2012

    Best in Travel Readers´ Choice award 2012 ging naar IJsland en Reykjavik.

    2/11/2011