MAROKKO VOOR BEGINNERS


MAROKKO VOOR BEGINNERS
  • Auteur: Kees Beekmans
  • ISBN: 9789046702994
  • Type: Paperback
  • Bladzijden: 252
  • Categorie: Andere reisboeken
  • Richtprijs: € 7,98
  • Taal: Nederlands
  • Datum: 24/03/2010
  • Recensent: RD
  • Uitgeverij: Pandora
  • Verdeeld door: VBK
  • Kopen - prijs vergelijken:
  • MAROKKO VOOR BEGINNERS Kopen - prijs vergelijken: Proxis & Azur
  • MAROKKO VOOR BEGINNERS Kopen - prijs vergelijken: Cosmox
  • MAROKKO VOOR BEGINNERS Kopen - prijs vergelijken: BOL.com

Op een dag beslist de Nederlandse auteur om voor een langere periode in Marokko te gaan wonen en werken. Zonder zijn eigenheid te willen verliezen doet hij zijn best om zich te integreren in de lokale leefwereld en maatschappij. Hij leert zelfs het plaatselijke dialect van het Arabisch, dat de algemene omgangstaal is.

Eigenlijk doet hij min of meer wat wij in het Westen van allochtonen verwachten. Alleen is de situatie nu omgekeerd: de Westerling is de allochtoon. Met scherpe pen beschrijft Kees Beekmans zijn belevenissen als allochtoon in Marokko. Vooral in de eerste helft van het boek is zijn verhaal vaak hilarisch: misverstanden en verkeerd begrepen goede bedoelingen stapelen zich op. De lezer krijgt op die wijze een goed beeld van de Marokkaanse samenleving aangeboden: van binnenuit, maar toch ook een beetje van op de rand.

In de tweede helft van het boek integreert de auteur zich verder, waarbij de integratie tegelijkertijd gemakkelijker en complexer wordt doordat hij in zeer nauw kontakt komt met het andere geslacht. Naarmate de band met het andere geslacht closer wordt komen ook familebanden en -verhoudingen in beeld. De gebeurtenissen daaromtrent zijn weliswaar veel minder grappig dan deze uit de eerste helft van het boek, maar ze schetsen ook een veel duidelijker beeld van deze aspecten van de Marokkaanse samenleving.

Een samenleving van binnenuit bestuderen, via de ogen van een relatieve buitenstaander, kan bijzonder leerrijk zijn.

Zelf een recensie toevoegen

Naam*:  
E-mail adres*:

Uw recensie*: 
 
Veiligdheidscode:
 

Ads - Partners


Reis(boeken) nieuws

  • Nieuwe gids Bed & Breakfast

    Wat ooit begon als een alternatief buitenbeentje is dezer dagen een populaire en algemeen aanvaarde overnachtingsvorm geworden. De B&B’s schoten als paddenstoelen uit grond. Zodanig dat het moeilijk werd om door het bos de bomen nog te zien. ANWB brengt soelaas met de uitgave van deze Bed & Breakfastgids. Hij bevat niet minder dan 1300 B&B’s in Nederland en 900 in de rest van Europa.

    13/03/2012

  • Lonely Planet reisgidsen voor jonge reizigers

    "Verboden voor ouders" is de veelzeggende ondertitel van deze nieuwe reeks van Lonely Planet. Er zijn meteen 4 populaire bestemmingen verschenen: Londen, Parijs, Rome en New York.

    9/02/2012

  • Nederlandse reisboekhandels kiezen beste reisgids

    Het is de ANWB Kunstreisgids Rome die de prijs "Beste reisgids van het jaar" gewonnen heeft.

    26/12/2011

  • Kust Wales ‘beste plaats om te bezoeken in 2012'

    Reisexperts van Lonely Planet, bekend van de gelijknamige reisgidsen, hebben de Welsh Coast uitgeroepen als de beste plaats om te bezoeken in 2012.

    16/11/2011

  • Best in Travel Readers´ Choice award 2012

    Best in Travel Readers´ Choice award 2012 ging naar IJsland en Reykjavik.

    2/11/2011