100% GENT


100% GENT
  • Auteur: Annelies Ryckaert
  • ISBN: 9789057673221
  • Type: Paperback
  • Bladzijden: 96
  • Categorie: Nederlandstalige reisgidsen
  • Richtprijs: € 8,95
  • Taal: Nederlands
  • Datum: 2/12/2008
  • Recensent: RD
  • Uitgeverij: Mo'Media
  • Verdeeld door: Denis
  • Kopen - prijs vergelijken:
  • 100% GENT Kopen - prijs vergelijken: Proxis & Azur
  • 100% GENT Kopen - prijs vergelijken: Cosmox
  • 100% GENT Kopen - prijs vergelijken: BOL.com

Een veelzijdige stad als Gent bundelen op 92 betrekkelijk kleine pagina’s, met bovendien een aantal paginagrote foto’s en kaartjes, is een prestatie op zich. Natuurlijk dwingt dit een auteur en een uitgever tot moeilijke keuzes. In “100% Gent” haalden shoppen, eten en drinken veelal de overhand op de rijkdom aan bezienswaardigheden en erfgoed. Een perfect te verdedigen keuze, die er onder meer toe leidde dat ik een aantal leuke horecazaken en winkeltjes ging verkennen en appreciëren.
 
Keuzes maken mag evenwel geen excuus zijn voor tekortkomingen. Ik noteerde onder meer deze:

  • Het kaartje van een wandeling langs belangrijke bezienswaardigheden in de Kuip van Gent vergeet het Huis Van Alijn, een museum dat bovenstedelijke erkenning geniet, maar toont wel andere “belangrijke” locaties als het Technisch Atheneum, het K.A.L en het Sint-Barbaracollege.
  • Wandelaars zullen het wellicht jammer vinden dat geen enkele wandeling lusvormig is.
  • Het Rabot was niet alleen een stadsversterking, maar bovendien en vooral een sluis; de naam is overigens afgeleid van “rabattre” (neerlaten van de sluizen).
  • Voor bezienswaardigheden buiten het centrum verwijst het gidsje naar auto of bus. Nochtans is ook de tram in Gent ook een snel en comfortabel transportmiddel..

Wie vooral aandacht heeft voor de gezellige aspecten zal met dit gidsje wel zijn weg vinden naar prima locaties.    


Afmetingen: 12 x 18 cm

Zelf een recensie toevoegen

Naam*:  
E-mail adres*:

Uw recensie*: 
 
Veiligdheidscode:
 

Ads - Partners


Reis(boeken) nieuws

  • Nieuwe gids Bed & Breakfast

    Wat ooit begon als een alternatief buitenbeentje is dezer dagen een populaire en algemeen aanvaarde overnachtingsvorm geworden. De B&B’s schoten als paddenstoelen uit grond. Zodanig dat het moeilijk werd om door het bos de bomen nog te zien. ANWB brengt soelaas met de uitgave van deze Bed & Breakfastgids. Hij bevat niet minder dan 1300 B&B’s in Nederland en 900 in de rest van Europa.

    13/03/2012

  • Lonely Planet reisgidsen voor jonge reizigers

    "Verboden voor ouders" is de veelzeggende ondertitel van deze nieuwe reeks van Lonely Planet. Er zijn meteen 4 populaire bestemmingen verschenen: Londen, Parijs, Rome en New York.

    9/02/2012

  • Nederlandse reisboekhandels kiezen beste reisgids

    Het is de ANWB Kunstreisgids Rome die de prijs "Beste reisgids van het jaar" gewonnen heeft.

    26/12/2011

  • Kust Wales ‘beste plaats om te bezoeken in 2012'

    Reisexperts van Lonely Planet, bekend van de gelijknamige reisgidsen, hebben de Welsh Coast uitgeroepen als de beste plaats om te bezoeken in 2012.

    16/11/2011

  • Best in Travel Readers´ Choice award 2012

    Best in Travel Readers´ Choice award 2012 ging naar IJsland en Reykjavik.

    2/11/2011