DE 5 LEUKSTE PLEKKEN AAN HET WATER ...


DE 5 LEUKSTE PLEKKEN AAN HET WATER ...
  • Auteur: Saskia Videler
  • ISBN: 9789460580291
  • Type: Paperback
  • Bladzijden: 86
  • Categorie: Andere reisboeken
  • Richtprijs: € 9,95
  • Taal: Nederlands
  • Datum: 23/04/2010
  • Recensent: RD
  • Uitgeverij: Luster
  • Kopen - prijs vergelijken:
  • DE 5 LEUKSTE PLEKKEN AAN HET WATER ... Kopen - prijs vergelijken: Proxis & Azur
  • DE 5 LEUKSTE PLEKKEN AAN HET WATER ... Kopen - prijs vergelijken: Cosmox
  • DE 5 LEUKSTE PLEKKEN AAN HET WATER ... Kopen - prijs vergelijken: BOL.com

In een reeks van "lijstjesboeken", waarin verder ook Antwerpen en Brussel thuishoren, worden inwoners en bezoekers enigszins wegwijs gemaakt aan de hand van een vijftigtal lijstjes. Sommige van die lijstjes omvatten voor de hand liggende items, andere zijn origineler. De volledige titel van het gidsje over Gent luidt dan ook "De 5 leukste plekken aan het water en 49 andere lijstjes over Gent".

Tot de meer originele of wat aparte Gentse lijstjes horen onder meer: de 6 uitdrukkingen waarmee je Gentenare kunt imponeren, de 5 stoutste plekjes, de 7 beste frietkoten, de 7 meest strategische plekken om de Gentse Feesten te beleven en de 3 lelijkste gebouwen. Je hoeft het lang niet eens te zijn met de inhoud en de volgorde van de lijstjes, maar je moet wel toegeven dat de schrijfster haar stad kent. Al jaren wonende in Gent ontdekte ik nog adresjes die nieuw waren voor mij.

Het is niet zo eenvoudig een flaterloos boek te schrijven, ook deze auteur ontsnapt daar niet aan. De bewering dat "Augustijn door de paters Augustijnen gebrouwen wordt" zit helemaal fout. De sympathieke paters brouwen helemaal geen bier, ook al omdat ze de mankracht daarvoor niet hebben, maar ook omdat dit overigens lekkere bier uit de brouwketels stroomt van brouwerij Van Steenberghe in Ertvelde.
 


Afmetingen: 11 x 16 cm.

Zelf een recensie toevoegen

Naam*:  
E-mail adres*:

Uw recensie*: 
 
Veiligdheidscode:
 

Ads - Partners


Reis(boeken) nieuws

  • Nieuwe gids Bed & Breakfast

    Wat ooit begon als een alternatief buitenbeentje is dezer dagen een populaire en algemeen aanvaarde overnachtingsvorm geworden. De B&B’s schoten als paddenstoelen uit grond. Zodanig dat het moeilijk werd om door het bos de bomen nog te zien. ANWB brengt soelaas met de uitgave van deze Bed & Breakfastgids. Hij bevat niet minder dan 1300 B&B’s in Nederland en 900 in de rest van Europa.

    13/03/2012

  • Lonely Planet reisgidsen voor jonge reizigers

    "Verboden voor ouders" is de veelzeggende ondertitel van deze nieuwe reeks van Lonely Planet. Er zijn meteen 4 populaire bestemmingen verschenen: Londen, Parijs, Rome en New York.

    9/02/2012

  • Nederlandse reisboekhandels kiezen beste reisgids

    Het is de ANWB Kunstreisgids Rome die de prijs "Beste reisgids van het jaar" gewonnen heeft.

    26/12/2011

  • Kust Wales ‘beste plaats om te bezoeken in 2012'

    Reisexperts van Lonely Planet, bekend van de gelijknamige reisgidsen, hebben de Welsh Coast uitgeroepen als de beste plaats om te bezoeken in 2012.

    16/11/2011

  • Best in Travel Readers´ Choice award 2012

    Best in Travel Readers´ Choice award 2012 ging naar IJsland en Reykjavik.

    2/11/2011